Tiafoe wyrzucił turniejową jedynkę

29 października 2021 08:13:05 CET

Niemoc Stefanosa Tsitsipasa trwa nadal. Rozstawiony z numerem pierwszym w wiedeńskim turnieju Grek odpadł już na etapie 1/8 finału, przegrywając 3:6, 6:3, 6:4 z Francisem Tiafoe.

Po odpadnięciu Tsitsipasa z ATP Vienna kurs na turniejowe zwycięstwo Tiafoe wynosi 13.00, podczas gdy na rozstawionego z numerem drugim Alexandra Zvereva 1.83, a na Matteo Berrettiniego 2.00.

Tiafoe postanowił w czwartkowym pojedynku wykorzystać na swoją korzyść obecność publiczności, a ta zachęcana przez niego nie omieszkała mu kibicować. Efektem była wyrównana walka na dystansie trzech setów.

Trzeci obecnie na świecie Tsitsipas mecz rozpoczął pod swoje dyktando i wygrał pierwszego seta po wykorzystaniu jedynego break pointa w secie. W drugiej odsłonie rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta, ale to nie Grek stworzył sobie szansę na przełamanie.

Amerykanin o wygranie ósmego gema musiał jednak walczyć długo, a efekt przyniosła dopiero trzecia próba przełamania. W trzecim secie Stefanos wyszedł na prowadzenie 3:0, ale chwilę później przegrywał 3:5, nie mając już większych szans na odwrócenie losów meczu.

„Grając przed taką publicznością właściwie nie ma znaczenia, kto jest Twoim przeciwnikiem. Oczywiście chcę pokonywać takich zawodników jak Stefanos, ale ja po prostu kocham grać przy pełnych trybunach” – wyjaśnia swoją formę 23-letni Tiafoe.

„Chcę, aby ludzie bawili się równie dobrze, jak ja. Oczywiście moim obowiązkiem jest gra na najwyższym poziomie, ale chcę zabawić każdego, chcę, aby ludzie pamiętali moje mecze”.

Kolejnym przeciwnikiem 49. w światowym rankingu tenisisty będzie Diego Schwarzman.