Murray oszałamia faworyta

10 czerwca 2022 18:43:34 CET

Andy Murray zaprezentował wysoki poziom, pokonując najwyżej rozstawionego Stefanosa Tsitsipasa i wchodząc do półfinału Stuttgart Open.

Były światowy numer 1, obecnie zajmujący 68. miejsce na świecie, odniósł jedno ze swoich najlepszych zwycięstw od czasu poddania się operacji stawu biodrowego w 2019 roku.

Murray w piątek kontynuował swoją oszałamiającą formę na trawie w Niemczech, szokując grającego z numerem 1. faworyta Tsitsipasa wynikiem 7:6, (7-4), 6:3.

Szkocki zawodnik potrzebował godziny i 40. minut, aby dostać się do finałowej czwórki Stuttgart Open. Odniósł pierwsze zwycięstwo nad zawodnikiem z pierwszej piątki rankingu od 2016 roku, kiedy to pokonał Novaka Djokovica na finałach ATP.

Ostatni półfinał Murraya w turnieju miał miejsce właśnie na trawie - w kampanii 2016 na Wimbledonie, który wygrał. Stawka na zdobycie tytułu w nadchodzącym Wimbledonie przez Murraya wynosi 26.00.

"To była niesamowita atmosfera" powiedział Murray. "Prawie pełna publiczność. Piękna pogoda, naprawdę fajne warunki do gry w tenisa… Myślałem, że spisałem się dobrze.

"Czułem, że mam bardzo mało okazji, ale kiedy stwarzał szanse na mój serwis, byłem silny. Zagrałem naprawdę solidny tie-break, a w drugim secie, gdy byłem w rajdach, czułem się, jakbym był dyktował wiele punktów. To był dobry występ" dodał.

W zaciętym pojedynku 35-letni Murray zemścł się swojemu greckiemu rywalowi za porażkę na US Open w zeszłym roku.
W starciu o wejście do finału zmierzy się z Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem, który po wygraniu pierwszego seta i trzech gemów drugiego był już spokojny o awans. Jego rywal Marton Fucsovics kreczował.