Hurkacz stracił szansę na awans

17 listopada 2021 07:23:15 CET

Hubert Hurkacz poszedł w ślady Igi Świątek i po rozegraniu dwóch meczy nie ma już szans na uzyskanie awansu do fazy pucharowej w ramach ATP Finals. Polak przegrał z rezerwowym Jannikiem Sinnerem w dwóch setach 6:2, 6:2.

Grający w Turynie przez własną publicznością Sinner ma szansę zostać pierwszym w historii rezerwowym awansującym do fazy pucharowej ATP Finals i wygranie całego turnieju. Kurs na to, że tak właśnie się stanie wynosi 126.00, podczas gdy kurs na tytuł Novaka Djokovicia 1.90, a na Daniiła Miedwiediewa 2.62.

Sinner do rywalizacji dołączył, zastępując Matteo Berrettiniego, który skreczował w meczu z Alexandrem Zverevem. Oznaczało to, że Sinner musi wygrać oba swoje mecze, aby awansować do kolejnej rundy.

Pierwszą część zadania wykonał wzorowo, wyraźnie pokonując Polaka. Znajdujący się dwie pozycje wyżej w rankingu ATP Hurkacz stracił swoje podania numer dwa i trzy pierwszego seta i nie był w stanie odrobić strat, choć w pierwszym secie miał cztery break pointy.

W drugiej odsłonie trwała wyrównana walka, lecz to znów Hubert po niewykorzystanej szansie na przełamanie w gemie drugim oddał podanie w gemie trzecim. Jego szanse na odwrócenie losów pojedynku legły w gruzach w gemie siódmym, kiedy przy swoim serwisie przegrał do zera.

„Móc grać we Włoszech przed tysiącami dopingujących mnie kibiców jest niewiarygodnym uczuciem. Dam z siebie wszystko i będę się cieszył tą chwilą. Zagrałem bardzo dobry mecz i czułem się świetnie podczas rozgrzewki. To był niewiarygodny mecz” – skomentował po meczu Sinner.

Hurkacz z turniejem mistrzów pożegna się meczem ze Zverevem, który musi pokonać Polaka w celu uzyskania awansu do kolejnej rundy.