Daniił przedłużył marzenia

05 listopada 2021 09:33:08 CET

Daniił Miedwiediew nadal ma prawo liczyć na zakończenie sezonu na pozycji światowej jedynki. W czwartkowy wieczór pokonał Sebastiana Kordę 4:6, 6:1, 6:4 i pozostaje w walce o tytuł Paris Masters 2021.

Ubiegłoroczny zwycięzca Paris Masters musi w tym roku obronić tytuł, aby móc nadal liczyć na zdetronizowanie Novaka Djokovicia na pozycji lidera światowego rankingu. Kurs na zwycięstwo Miedwiediewa w paryskim turnieju wynosi 3.60, a na awans do półfinału 1.10.

Ostatniego wieczoru Daniił miał jednak sporo problemów z pokonaniem Amerykanina Kordy i przegrał pierwszego seta, choć w dwóch kolejnych jego przewaga była miażdżąca.

Motywacji Rosjaninowi daje jednak możliwość kolejnego pokrzyżowania planów Djokoviciowi. Po raz pierwszy w tym roku zrobił to podczas US Open, pokonując Serba w finale i odbierając mu nadzieję na wygranie wszystkich czterech Wielkich Szlemów w jednym roku.

Teraz Nole stoi przed szansą pobicia rekordu pod względem zdobycia nr. 1 w siedmiu sezonach. Obecnie Serb rekord ten dzieli z Petem Samprasem.

Daniił w Paryżu może się spotkać z Djoko dopiero w finale, ale najpierw musi tam dotrzeć. Jego najbliższym przeciwnikiem będzie zaledwie 103. w światowym rankingu Francuz Hugo Gaston, z którym Daniił nie grał jeszcze nigdy.

Zaledwie 21-letni zawodnik w drodze do obecnego etapu rywalizacji stracił dwa sety, ale jego rywale nie należeli do tych z najwyższej półki. W najpoważniejszym sprawdzianie pokonał jednak rozstawionego z numerem 12. Pablo Carreno-Bustę. Początek starcia Miedwiediew vs Gaston zaplanowano na godzinę 19:30 w piątek.