Murray melduje się w finale

19 października 2019 20:03:33 CET

Andy Murray po ponad dwóch latach wrócił do finału turnieju ATP. Szkot pokonał w półfinale ATP Antwerp 250 Francuza Ugo Humberta. W finale zmierzy się ze Stanem Wawrinką.

Jedna z największych gwiazd męskiego tenisa ostatnich lat wykonała kolejny krok w powrocie do walki o najważniejsze trofea. Po raz pierwszy od 4 marca 2017 roku zagra o tytuł.

W półfinale turnieju w Antwerpii potrzebował trzech setów 3:6, 7:5, 6:2, aby uporać się z 70. w światowym rankingu Ugo Humbertem.

Brytyjczyk przegrał pierwszego seta po stracie podania w gemie szóstym i dwóch niewykorzystanych szansach na odrobienie straty.

W drugim secie role się odwróciły i to Humbert stracił podanie i rzucił się do odrabiania strat. Odrabianie znacznie lepiej wyszło Francuzowi, który potrzebował na to tylko jednego gema.

Set rozstrzygnął się w gemie 12. Murray przełamał rywala po ostrej walce, wykorzystał dopiero trzecią piłkę setową.

Finałowego seta mocno zaczął Francuz. W pierwszym gemie trzykrotnie miał szanse przełamać Murray’a, ale trzykrotnie mu się to nie udało, a przy swoim podaniu nie był w stanie zdobyć nawet punktu.

Szkot zyskał wyraźną przewagę i mecz zakończył już w gemie ósmym, gdy zaszachował Francuza i raz drugi w secie wykorzystał break pointa.

Andy w niedzielę zagra o pierwszy tytuł od 2017 roku. Jego rywalem będzie Stan Wawrinka, trzykrotny mistrz wielkoszlemowy.

Gwiazdy na korcie spotkają się po raz 20. w karierze. Ich ostatnie spotkanie miało miejsce w Eastbourne w 2018 roku. W Anglii wygrał Murray, który górą był w 11 bezpośrednich starciach.

Szkot niezależnie od wyniku niedzielnego spotkania wskoczy do drugiej setki rankingu. Tymczasem kurs na zwycięstwo Andy’ego w przyszłorocznym Australian Open wynosi 17.00, na Novaka Djokovicia 2.62, a na Rogera Federera 8.00.

Pamiętaj, możesz zdobyć aż do 50% więcej na przedmeczowe zakłady akumulowane z fantastyczną ofertą Bonus Tenisowy w bet365. Regulamin ma zastosowanie.