Goerges zdetronizowana

20 października 2019 17:36:17 CET
Ostapenko wygrała po dwóch latach przerwy

Julia Goerges nie obroniła tytułu w Luksemburgu. W finale zdecydowanie lepsza od niej była Jelena Ostapenko, która sięgnęła po pierwszy tytuł po dwuletniej przerwie.

Pochodząca z Łotwy Ostapenko sięgnęła po największy sukces od września 2017, gdy po raz ostatni wznosiła nad głowę mistrzowski puchar.

Mistrzyni French Open 2017 po raz drugi w czasie kilku tygodni stanęła do walki w finale. 13 października przegrała z Cori Gauff w Linz.

Tym razem wykorzystała swoją szansę i pokonała rozstawioną z numerem drugim Goerges. Potrzebowała zaledwie 60 minut, aby zakończyć starcie wynikiem 6:4, 6:1.

Pierwszy set był znacznie bardziej wyrównany. Ostapenko pierwszą szansą na przełamanie wypracowała sobie w gemie pierwszym, a drugą dopiero w dziewiątym. Goerges uległa dopiero przy trzeciej szansie rywalki i nie była w stanie odrobić straty w gemie dziesiątym.

W drugim secie Niemka była zupełnie bezradna. Ponownie nie stworzyła sobie ani jednej okazji na przełamanie Łotyszki.

Ostapenko straciła tylko jednego gema przy podaniu przeciwniczki. Od stanu 1:1 to do niej należały wszystkie kolejne gemy, dzięki czemu zdobyła trzeci tytuł w karierze i w poniedziałek wróci do czołowej 50 rankingu WTA.

Goerges została w brutalny sposób ściągnięta na ziemię po serii dziewięciu zwycięstw z rzędu w Luksemburgu. 26-latka po raz drugi w karierze przegrała w finale Luxembourg Open.

Tymczasem kurs na triumf Ostapenko w przyszłorocznym Australian Open wynosi 51.00, na Goerges 101.00, a na Simonę Halep 11.00.

Pamiętaj, możesz zdobyć aż do 50% więcej na przedmeczowe zakłady akumulowane z fantastyczną ofertą Bonus Tenisowy w bet365. Regulamin ma zastosowanie.