NHL: Pingwiny podtrzymały serię

19 października 2019 08:18:11 CET
Hornqvist w meczu z Dallas zdobył trzy punkty

Penguins nie dały się zaskoczyć w swoim domu i po początkowych trudnościach uporały się z marzącymi o triumfie Dallas Stars. Ekipa z Pittsburgha wiceliderem Konferencji Wschodniej.

Pittsburgh Penguins odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu. W nocy z piątku na sobotę pokonali Dallas Stars 4:2 i odnieśli piąty triumf z rzędu.

Patric Hornqvist zdobył trzy punkty, raz trafił do siatki i dwukrotnie asystował, dwa kluczowe trafienia zanotował Kris Letang. Matt Murray obronił 22 uderzenia na swoją bramkę, ale miał znacznie mniej pracy od swojego odpowiednika z drugiej strony tafli. Pingwiny uderzały aż 33 razy.

Gospodarze długo walczyły o pierwszą bramkę w meczu. Do siatki dopiero w drugiej tercji trafili goście, a Penguins swój marsz po zwycięstwo rozpoczęły dopiero w 18. minucie drugiej części gry.

Hokeiści z Pittsburgha serię zwycięstw osiągnęli bez kontuzjowanych gwiazd. Zagrać wciąż nie może Jewgienij Małkin, Alex Galchenyuk, Nick Bjugstad oraz Bryan Rust.

„Myślę, że każdy wracający z kontuzji gracz wróci grając na tym samym poziomie. Staramy się uzyskać tożsamość zespołu. Wydaje mi się, że właśnie to teraz robimy” – ocenił Letang.

Zupełnie inne nastroje panują w obozie przeciwników. Ostatniej nocy po golu strzelili Roope Hintz oraz Anton Khudobin. Stars przegrali piąty mecz z rzędu i z dorobkiem trzech punktów zajmują dopiero 14. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Oba zespoły do rywalizacji wrócą już dzisiejszej nocy. Tymczasem kurs na tytuł najlepszej drużyny Dywizji Metropolitarnej w wykonaniu Penguins wynosi 10.50, na Carolinę Hurricanes 9.00, a na Washington Capitals 2.00.

Pamiętaj, że możesz zdobyć aż do 50% więcej na przedmeczowe zakłady akumulowane postawione na NHL, dzięki fantastycznej ofercie bet365: Bonus Parlay. Regulamin ma zastosowanie.