Gól és öngólt is szerzett Ibrahimovic

24 október 2021 23:46:30 CET

A Milan 4-2-re győzött a Bologna otthonában, s ezzel sorozatban ötödször nyert az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban.

A Milan legközelebb a Torino együttesét fogadja a San Siróban október 26-án. A milánói győzelemre 1.65 az odds, a döntetlenre 3.90, míg a torinói gárda sikerére 5.25 szorzóval lehet fogadni.

Az AC Milan szombaton lépett pályára a Bologna vendégeként az olasz első osztályú bajnokság 9. fordulójában. A találkozó érdekessége, hogy Stefano Pioli vezetőedző 100. meccse volt ez a Milan kispadján, s remekül is indult a mérkőzés a milánóiak szempontjából.

A 16. percben Rafael Leao egy megpattanó lövéssel szerzett gólt (0-1), négy perccel később pedig a Bologna játékosa Adama Soumaoro piros lapot kapott, miután lerántotta a kapu felé törő Rade Krunicot. Majd a 35. percben Davide Calabria vette be a Bologna hálóját (0-2). A második félidőben azonban feljött a hazai csapat. Egy bolognai szöglet után Zlatan
Ibrahimovic a saját kapujába csúsztatta fejjel a labdát a 49. percben (1-2), három perccel később pedig Musa Barrow szerezte meg az egyenlítő gólt (2-2).

A hazai csapat mindezt emberhátrányban hajtotta végre, ám Roberto Sorianót is kiállították az 58. percben, s ettől kezdve kettős emberhátrányban játszott a Bologna. A 84. percig tartotta magát a hazai gárda, ekkor Iszmail Bennaszer szerezte meg a Milan harmadik gólját. Majd a 90. percben Ibrahimovic az ellenfél hálójába is betalált, és így 4-2-re győzött a Milan. Ezzel a piros- feketék sorozatban az ötödik győzelmüket könyvelték el, Pioli pedig három ponttal ünnepelte meg a 100. meccsét a Milan élén.

Érdekesség, hogy a 40 éves és 20 napos Zlatan Ibrahimovic a negyedik legidősebb futballista, aki gólt szerzett a Serie A-ban. A rangsorban előtte Alessandro Costacurta, Silvio Piola és Pietro Vierchowod áll.