Történelmi Liverpool-siker Manchesterben

24 október 2021 22:34:24 CET

Az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában a Liverpool 5-0-ra kiütötte a Manchester Unitedet az Old Traffordon.

A Premier League-ben a Liverpool legközelebb október 30-án játszik, a Brightont fogadja hazai pályán. A liverpooli győzelemre 1.25 az odds, a döntetlenre 6.00, míg a Brighton sikerére 11.00 szorzóval lehet fogadni.

Vasárnap rendezték meg az angol élvonalbeli bajnokság hatalmas rangadóját, amelyen a Manchester United fogadta a Liverpool csapatát. A manchesteri együttes a negyedik percben ziccert rontott Bruno Fernandes révén, a portugál támadó középpályás lőtt fölé óriási helyzetben. Ezután azonban beindult a liverpooli gólhenger. Az ötödik percben Mohamed Szalah ugratta ki Naby Keitát, aki viszont nem hibázta el a gólhelyzetét, megszerezte a vezetést a Liverpool számára (0-1). A 13. percben Harry Maguire és Luke Shaw hibázott a manchesteri védelemben, ezt Alexander-Arnold megköszönte, elhozta a labdát, majd remekül passzolt Diogo Jotának, aki az üres kapuba lőtt (0-2).

Ezután egy ideig kevésbé volt akciódús a meccs, egészen a 38. percig. Ekkor Szalah megszerezte az első gólját a találkozón, miután Keita kiválóan passzolt az egyiptomi csatárklasszisnak, aki könnyű helyzetben gólt szerzett (0-3). Ezzel Keita visszaadta a gólpasszt Szalahnak. A szünet előtt duplázott Szalah, ugyanis a 45+5. percben ismét teljesen üresen kapta a labdát a tizenhatoson belül, és újra bevette De Gea kapuját (0-4).

Ezzel már sporttörténelem íródott, hiszen a Manchester United sohasem került négygólos hátrányba a Premier League-ben egy félidő után. Másik rekord is született, hiszen Szalah megelőzte Didier Drogbát, s 106 góljával ő lett a legeredményesebb afrikai játékos az angol élvonalbeli bajnokság történetében.

A második játékrészben sem tudott felpörögni a hazai gárda. A Liverpool újabb gólnak örülhetett, Henderson külsővel adott szenzációs passzt Szalahnak, aki megint higgadtan lőtt a manchesteri kapuba, ezzel mesterhármasig jutott (0-5). Végül az eredmény már nem változott, a Manchester United 5-0-ra kapott ki az Old Traffordon, s ez is rekordnak számít, mivel korábban sohasem szenvedett vereséget ekkora különbséggel a Liverpooltól.

A 21 pontos Mersey-partiak a mezőny egyetlen veretlen csapataként másodikok a tabellán, egy ponttal lemaradva a Chelsea-től, míg a Manchester United 14 ponttal a hetedik helyet foglalja el a táblázaton.