A zajban bízik az Aberdeen csapata

22 július 2021 12:21:32 CET

Megkezdi 2021-22-es idénybeli szerpelését az Aberdeen csapata is, a skótok a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének 2. fordulójában lépnek pályára.

Stephen Glass menedzser együttese a szezonban még csak felkészülési mérkőzéseket vívott, de csütörtök este a BK Häcken ellen végre tétmeccset is játszhat. A skótok hazai győzelmére 2.25 az odds, a döntetlenre 3.20, míg a svédek idegenbeli sikerére 2.87 szorzóval lehet fogadni.

Míg az Aberdeen felkészülésében egy Inverness elleni 1-1-es és egy St. Johnstone elleni gól nélküli döntetlen volt a csúcs, addig a Häcken már a szezon közepénél jár és egész jó formában van.

A svéd élvonalban rettentő gyengén kezdett, az első hét mérkőzésén nyeretlen maradt, majd május végén legyőzte 3-1-re a Varberg csapatát, de ezt egyből egy másfél hónapos nyári szünet követte a labdarúgó Európa-bajnokság miatt.

Ez azonban nem okozott törést, amióta ugyanis ismét folytatódott a bajnokság, háromból hármat nyert: az AIK-t otthon verte 2-1-re, majd nyert idegenben a Kalmar (3-2) és a Norrköping ellen (1-0) is.

A skótok leginkább abban reménykednek, hogy egy év zárt kapu után a most beengedett 5655 néző fergeteges hangulatot csinál, olyat, ami sikerre vezetheti a kedvenceket.

"Sok játékosnak égető szüksége van a stadionban lévő drukkerek nyomására. Kell a zaj, az extra hajtóerő, azt hiszem, erre a játékosok valóban reagálni fognak a pályán. Várjuk, hogy újra emberek előtt játszhassunk" – mondta Glass.

Az Aberdeen kerete teljes, így a friss igazolások – Scott Brown, Declan Gallagher, Jack Gurr, Teddy Jenks, Christian Ramirez, Jay-Emmanuel Thomas – közül mindenki játszhat. A skót sajtó arra hívta fel a figyelmet, hogy az ellenfélnél is akadnak említésre méltő labdarúgók, mint például a svéd válogatott Martin Olsson és a finnekkel Eb-n is szerepelt középpályás, Joona Toivio.

A párharc győztese a selejtező harmadik fordulójában az osztrák Austria Wiennel vagy az izlandi Breidablikkal mérkőzik meg.