Kijönne a gödörből az FCK

18 október 2019 21:10:56 CET

Nincs könnyű helyzetben az FC Köbenhavn labdarúgócsapata, amely hét győztes meccsel kezdte a dán bajnokságot, azóta viszont háromszor is kikapott.

A zuhanás szeptember elsején kezdődött, azóta öt meccs közül csak az utolsó helyen álló, nyeretlen Silkeborg ellen tudott győzni (4-2), a Midtjylland ellen gól nélküli döntetlent játszott, illetve kikapott az Aalborgtól (0-1), a Hobrótól (1-2) és legutóbb október 6-án a Bröndbytől (1-3).

A címvédő nagyon nehezen lábal ki a válságból, de a három zakó ellenére még őrzi a második helyet. A csapat most az utolsó előtti Esbjerg ellen valós győzelmi esélyekkel lép pályára, kell is a siker, hogy a Midtjylland ne tudja még jobban növelni az előnyét.

Az FCK hazai győzelmére 1.50 az odds, a döntetlenre 4.33, míg az Esbjerg idegenbeli sikerére 6.00 szorzóval lehet fogadni. A vendégek legutóbb 2013. május 12-én nyertek a Parken Stadionban, ezt 11 FCK-siker és három döntetlen követte. Májusban, a legutóbbi találkozáskor azonban az Esbjerg hazai pályán megtörte a rossz szériát, és meglepetésre 4-3-ra győzött.

Staåle Solbakken, az FCK edzőjének helyzete némileg javult, hiszen Stephan Andersen öt hónapos szünet után visszatérhet, Dame N'Doye és Sten Grytebust is jó úton jár a teljes gyógyulás felé, ugyanakkor Robert Mudrazija, Nicolai Boilesen és Jonas Wind még sérült, míg Rasmus Falk az eltiltását tölti.

A vendégeknél Jacob Sörensen sérült, Rodolph Austin eltiltott, ugyanakkor az feldobhatja a csapatot, hogy a válogatott játékosok jól szerepeltek. Adrian Petre két gólt szerzett a román U21-es válogatottban, Joni Kauko és Pyry Soiri a finneknél szerepelt, míg a Daniel Anyembe a dán U21-esekkel játszott Észak-Írország és Finnország ellen.

A 0:0 - pénzvisszafizetés akciónkkal  fogadjon a pontos eredményre, félidő/játékidőre vagy scorecastre bármely mérkőzés előtt és gól nélküli döntetlen esetén a vesztes fogadások tétjét visszafizetjük! Feltételek érvényesek.