Tammeka kaotas kodus eduseisust Tulevikule

20 oktoober 2019 20:19:07 CET

Viljandi Tulevik alistas Premium liiga 33. voorus võõrsil Tartu Tammeka 3:1 ja tõusis seitsmendaks. Külaliste kaotusseisu pööras võiduks vahetusmehe Indrek Ilvese kübaratrikk. Palju kõneainet pakub 1:1 viigivärav, kui pall võis väga napilt väravajoone ületada.

Tammeka võttis kohe mängu alguses pallivaldamise enda hooleks, aga avapoolaja esimeses pooles vajus tempo kohati väga madalaks, kui kaitsjad omavahel sööte lükkasid. Tartlased leidsid oma keskväljamängijad harva üles ja ründasid peamiselt läbi äärte, Tuleviku kaitsjad suutsid oma karistusalas peremeesteks jääda.

Alates poolaja keskpaigast hakkas tunda olema väravahõngu. Pärast paari suurepärast võimalust skoor avada jõudis Tammeka lõpuks sihile 37. minutil. Sten Reinkort söötis karistusalasse tõusnud Reio Laabusele, kes lõi ühe puutega otse õhust tagumisse küljevõrku.

Vaheajal tegi Tuleviku peatreener Sander Post õnnestunud vahetuse, saates Illimar Loigo asemele väljakule Ilvese. Teisel poolajal olid viljandlased palju paremini mängus sees ja haarasid kolm tähtsat võidupunkti.

62. minutil saavutas Tulevik skandaalihõngulise viigivärava. Martin Allik andis oma väljakupoolelt karistuslöögi, Ilves võitis väravast 25-30 meetri kaugusel õhuvõitluse ja pall põrkas üle Karl Johan Pechteri. Puurivaht jõudis väravajoone kandis pallile järele ja noppis selle oma kinnaste vahele, kuid abikohtunik Jaan Roos fikseeris pisikese mõttepausi järel tabamuse ära.

Roos ei olnud otsustaval hetkel päris ideaalses positsioonis. Kaamerapilt aga ei andnud kordustest selget vastust küsimusele, kas pall ikkagi ületas joone või mitte. Pechter oli loomulikult seisukohal, et pall joont ei ületanud, ning läks seda Roosile intensiivselt seletama. Kollase kaardi said nii Pechter kui ka Tammeka väravavahtide treener Karli Kütt.

Hispaania liigas kohtuvad täna Sevilla ja Levante. Sevilla võidu koefitsient on 1.30, Levantel 9.50.