Neemelo kindlustas Paidele punktid

19 oktoober 2019 19:26:05 CET
Frolov andis mõlemale väravale söödu.

Paide Linnameeskond alistas Premium liiga 33. voorus 2:1 Tallinna Kalevi, võitu aitas tuua Tarmo Neemelo.

Sügiseselt märjal ja libedal muruplatsil pakkus esimene poolaeg nauditava jalgpallilahingu. Hurraaga peale tulnud Paide lõi läbi vasaku ääre, peamiselt Siim Lutsu ja Andre Frolovu kombinatsiooni hulgaliselt võimalusi, kuid Kalev näitas visalt hambaid. Kaitses seisti ühtse müürina ja kiired üleminekud rünnakule valmistasid korduvalt Mait Toomi väravale ohtu.

Teisel poolajal hakkas pilve tagant piiluma päike, aga mis veel olulisem, Ander Ott Valget asendas Paide ründeteravikus Tarmo Neemelo. Kulus kolm minutit, kuni vanameister omad juhtima viis; kui Edgar Tur tunni peal teise lisas, tundus olukord juba kontrolli all, kuid Markus Vaherna värav muutis kodumeeskonna elu viimaseks 20 minutiks ikkagi väga närviliseks.

Paide ei suutnud oma võimalusi ära kasutada, aga pidas lõpuks selles seisus vastu ja võttis 2:1 võidu, mis olnuks veel magusam, kui Kuressaare suutnuks pealinnas Levadia lõpuni viigile hoida. Aga ei suutnud ja maa hõbemedalini on endiselt kolm punkti.

Pühapäeval võib selguda Eesti meister 2019 – selleks on vaja, et FC Flora alistaks võõrsil Nõmme Kalju, selle juhtumise koefitsient on 2.62. Viigist, mille koefitsient on 3.60, Florale ei piisa, sest siis jääb vahe Levadiaga kaheksale punktile. Laual on kolmes voorus veel üheksa punkti.