Kalju alistas kaotusseisust Flora

20 oktoober 2019 20:14:09 CET

Premium liiga 2019. aasta tšempion ei selgunud 20. oktoobril, sest FC Flora ei suutnud võõrsil tiitlikaitsjast Nõmme Kaljust jagu saada. Teoreetilised esikohašansid on seega säilinud nii FCI Levadial kui ka Nõmme Kaljul, kes kaotavad Florale vastavalt seitsme ja kaheksa punktiga.

Tegelikkuses Flora esikoht ohus ei ole. Seda möönis 2:1 võidu järel ka Kalju leer, sest kalender on rohevalgetele soodne. Aga seda magusam ja emotsionaalselt tähtsam oli Kalju jaoks tänase mängu resultaat, mis välistas olukorra, kus nende kibedaim rivaal Flora oleks Hiiu männimetsas tiitlipeo püsti pannud.

Kohtumine algas Flora mängulise ülekaaluga, aga kõik muutus 13. minutil, kui Henrik Pürg jäi viimase kaitsjana duelli Aleksandr Volkoviga ja tegi Kalju ründajale vea. Reeglid ei jätnud mingit ruumi kaksipidi arvamisele – punane kaart ja Flora vähemuses!

Arvulise ülekaalu maksma panek võttis Kaljul aega. Flora suruti pikemaks ajaks enda väljakupoolele kaitsesse alles esimese poolaja lõpusirgel. Väravaid aga ei nähtud ning teise poolaja alguses hakkasid Kalju esituses ilmnema kerged närvilisuse ilmingud. Tehniline praak sagenes, frustratsioon suurenes. Nõmmekaid ärritas üha enam väga professionaalselt aega viitnud Flora väravavaht Matvei Igonen.

Kärts ja mürts vallandus 68. minutil, kui äsja vahetusest sekkunud Erik Sorga udjas paarilt meetrilt peaga võrku Mihkel Ainsalu söödu ja viis Flora juhtima. Tiitlimõtted tuli riiulile tagasi asetada kõigest 86 sekundit hiljem, kui Sander Purile jäeti Flora trahvikasti esisel ruumi, mille kogenud poolkaitsja ära kasutas, saates ristnurka filigraanse kauglöögi.

Kõigest 50 sekundit hiljem nõudis Flora penaltit, kui Ivan Lobai blokeeris karistusalas käega Sorga pealelöögi. Kohtunik Joonas Jaanovits apellatsioone ei rahuldanud. Väravate järel jätkus kohtumine oluliselt lahtisemana. 80. minutil lõi Igor Subbotin palli mööda väravast välja rutanud Igonenist, aga Märten Kuusk klaaris.

86. minutil pääses aga trahvikastis heale positsioonile Puri, kelle madal löök võttis väikese rikošeti Vladislav Kreida jalast ning lipsas Igoneni esimesest postist võrku. Sorgal avanes üks poolvõimalus viigistamiseks, aga lõpuvile kuulutas Kalju võitu.

Hispaania liigas kohtuvad täna Sevilla ja Levante. Sevilla võidu koefitsient on 1.30, Levantel 9.50.