Hiline penalti ravis Levadia haavu

19 oktoober 2019 19:35:09 CET
Levadia jalgpallur.

FCI Levadia päästis Premium liiga 33. voorus FC Kuressaare vastu kodus hilise penaltiga 2:1 võidu.

Kuigi avapoolajal olid Levadia rünnakud võrdlemisi hambutud, realiseeriti 36. minutil väravaks standardolukord. Joao Morelli keerutas karistuslöögi kasti ja Igor Dudarev kõksas selle peaga Magnus Karofeldile püüdmatult võrku.

Pool tööd oli sellega tehtud, ent nagu viimaste voorude jooksul tavaks saanud, oskas Levadia oma olukorra jälle ise keeruliseks ajada. Teise poolaja jooksul väga harva Levadia väljakupoolel käinud Kuressaare sai oma võimaluse 77. minutil, kui Sander Laht keerutas karistuslöögi Rauno Tutkini. Äärelt värava ette antud tsenderdus polnud küll ülemäära ohtlik, kuid ometi oskas Dudarev selle väravasse suunata, sedapuhku paraku enda omasse.

86. minutil said punase kaardi Joao Morelli ja Bogdan Vaštšuk, mis tähendas, et Levadia jäi üheksakesi. Ometi jätkati ründamist ja üleminutitel saabus tasu, kui Elari Valmas hilines palli puhtakslöömisega ja tabas jalaga Rasmus Peetsonit.

Sel hooajal juba seitse täpset 11 meetri karistuslööki teele saatnud Markus Jürgenson tegi seda ka kaheksandat korda, põrutades palli värava keskele lati alla. Levadia päästis kolm punkti.

Pühapäeval võib selguda Eesti meister 2019 – selleks on vaja, et FC Flora alistaks võõrsil Nõmme Kalju, selle juhtumise koefitsient on 2.62. Viigist, mille koefitsient on 3.60, Florale ei piisa, sest siis jääb vahe Levadiaga kaheksale punktile. Laual on kolmes voorus veel üheksa punkti.