Mauricio Pochettino

Pochettino håber på Mbappe og Neymar

Wed, 21 Apr 2021 11:11:29 CET
PSG’s træner, Mauricio Pochettino, vil gøre alt, hvad han kan, for at holde Kylian Mbappe i den franske klub.

Pochettino: Mesterskabet bliver svært

Thu, 08 Apr 2021 08:53:29 CET
PSG’s træner, Mauricio Pochettino, mener, det bliver svært for holdet at vinde det franske mesterskab i denne sæson.

Pochettino: Mbappe bliver verdens bedste

Thu, 04 Mar 2021 11:37:39 CET
PSG’s træner, Mauricio Pochettino, er ikke i tvivl om, at Kylian Mbappe bliver den bedste fodboldspiller i verden.

Pochettino: Tror Mbappe bliver

Mon, 22 Feb 2021 08:28:45 CET
PSG’s træner, Mauricio Pochettino, er sikker på, at der snart kommer styr på den unge angriber, Kylian Mbappes, fremtid.

Pochettino: Håber på Mbappe i fremtiden

Tue, 02 Feb 2021 08:53:46 CET
PSG’s træner, Mauricio Pochettino, regner med, at Kylian Mbappe vil blive i den franske klub længe ud i fremtiden.

Pochettino: Mbappe skal nok komme i gang

Tue, 19 Jan 2021 10:42:21 CET
PSG’s træner, Mauricio Pochettino, er ikke i tvivl om, at Kylian Mbappe nok skal finde tilbage til det høje niveau.

Pochettino vil ikke kommentere på Eriksen

Fri, 08 Jan 2021 08:38:37 CET
PSG’s træner, Mauricio Pochettino, vil ikke kommentere på rygter om, at den franske klub skulle være interesseret i Christian Eriksen.

Pochettino: Resultaterne skal forbedres

Mon, 04 Jan 2021 13:02:47 CET
Mauricio Pochettino er ny træner i PSG, og han vil have forbedret klubbens resultater i alle de turneringer, de er med i.

Pochettino venter på den rette mulighed

Fri, 06 Nov 2020 08:22:45 CET
Den tidligere Tottenham-manager, Mauricio Pochettino, fortæller, at han er klar til at tage et nyt job, hvis den rette mulighed kommer.

Pochettino drømmer om Real Madrid

Mon, 21 Sep 2020 08:14:47 CET
Den tidligere Tottenham-manager, Mauricio Pochettino, fortæller, at han drømmer om at stå i spidsen for Real Madrid på et tidspunkt.
Page 1 of 18