Everton

Rodriguez: Kan blive endnu bedre i Everton

Wed, 31 Mar 2021 10:32:28 CET
Den colombianske stjerne, James Rodriguez, mener, det kan blive endnu bedre for ham i Everton, hvor han har spillet siden i sommer.

Ancelotti: City er verdens bedste hold

Wed, 24 Mar 2021 10:22:49 CET
Evertons manager, Carlo Ancelotti, roser Manchester City, som han mener, er det bedste hold i verden lige for tiden.

Ancelotti: Skuffet over nederlag

Wed, 17 Mar 2021 07:53:25 CET
Evertons manager, Carlo Ancelotti, er ikke tilfreds med de fejl, hans spillerede lavede i weekendens nederlag til Burnley.

Richarlison vil spille fast

Sun, 14 Mar 2021 12:32:47 CET
Det er en hård periode ifølge, som fortæller, at han kæmper for at vende tilbage i startopstillingen for klubben.

Sigurdsson: Godt Richarlison er begyndt at score

Mon, 08 Mar 2021 10:54:12 CET
Evertons islandske offensivspiller, Gylfi Sigurdsson, glæder sig over, at Richarlison er begyndt at score mål for den engelske klub.

Ancelotti: Vil blive længere end 2024

Mon, 01 Mar 2021 08:20:56 CET
Carlo Ancelotti håber selv på, at han er i Everton, længere end til 2024, hvor hans nuværende kontrakt med klubben udløber.

Der kæmpes for spilletid i Everton

Sat, 27 Feb 2021 23:36:25 CET
Everton-spilleren Andre Gomes udtaler, at han er klar til at gribe chancen for at vende tilbage ind i managerens varme.

Coleman jubler over sejr over Liverpool

Thu, 25 Feb 2021 08:29:18 CET
Seamus Coleman er meget glad for, at Everton har slået Liverpool på Anfield, efter så mange år uden held.

Ancelotti: Rodriguez er glad her

Wed, 24 Feb 2021 07:56:50 CET
Evertons manager, Carlo Ancelotti, afviser, at James Rodriguez ikke skulle være glad for at være i den engelske klub.

Ancelotti: Sejren var en gave til fansene

Tue, 23 Feb 2021 09:45:05 CET
Evertons manager, Carlo Ancelotti, er meget glad for, at hans hold vandt på Anfield for første gang i 22 år.
Page 1 of 35