Brian Priske

Priske: Kritikken af Kaba er for meget

Wed, 07 Apr 2021 08:30:04 CET
FC Midtjyllands træner, Brian Priske, mener, holdets angriber, Sory Kaba, har fået for meget kritik for andet end hans spil.

Priske: Det er et nyt lavpunkt

Wed, 10 Mar 2021 09:24:01 CET
FC Midtjyllands træner, Brian Priske, mener, holdet nåede et nyt lavpunkt med nederlaget til AGF i Superligaen.

Priske håber snart på Kaba

Mon, 08 Feb 2021 08:20:19 CET
FC Midtjyllands træner, Brian Priske, håber på, at holdets angriber, Sory Kaba, snart kan være med på banen igen.

Priske har været glad for opstarten

Mon, 01 Feb 2021 08:27:28 CET
FC Midtjyllands træner, Brian Priske, har været rigtig glad for den opstart, hans hold har haft her i foråret.

Priske: Glad hvis transfervinduet lukker nu

Mon, 18 Jan 2021 08:18:36 CET
FC Midtjyllands træner, Brian Priske, vil være godt tilfreds, hvis der ikke sker mere i klubben i dette transfervindue.

Priske håber på sejr over Liverpool

Wed, 09 Dec 2020 10:38:23 CET
FC Midtjyllands træner, Brian Priske, tror på, at hans hold kan vinde over Liverpool i holdets sidste kamp i Champions League.

Priske vil stille det bedst mulige hold

Tue, 01 Dec 2020 09:19:44 CET
FC Midtjyllands træner, Brian Priske, vil stille med det hold, han synes er bedst, når de møder Atalanta i Champions League.

Priske vil være etter ved vinterpausen

Wed, 25 Nov 2020 09:11:33 CET
FC Midtjyllands træner, Brian Priske, går efter, at hans hold skal ligge nummer et i Superligaen ved vinterpausen.

Priske: Ikke umuligt mod Young Boys

Tue, 01 Sep 2020 09:29:45 CET
FC Midtjyllands træner, Brian Priske, ser lidt optimistisk på holdets chancer for avancement i CL-kvalifikationen mod Young Boys.

Priske: Forberedelserne er i gang

Thu, 13 Aug 2020 11:27:24 CET
FC Midtjyllands træner, Brian Priske, håber på, at hans hold kan fortsætte deres gode form på udebane i CL-kvalifikationen også.
Page 1 of 3
123