Zinedine Zidane

Zidane: Isco og Bale får en rolle

Mon, 18 Mar 2019 08:26:51 CET
Real Madrids nye træner, Zinedine Zidane, regner med, at både Isco og Gareth Bale kommer til at spille en rolle under ham.

Zidane: Tænker kun på resten af sæsonen

Fri, 15 Mar 2019 07:28:47 CET
Zinedine Zidane vil endnu ikke begynde at tænke på, hvad der skal ske i Real Madrid i sommerens transfervindue.

Perez: Zidane er verdens bedste

Thu, 14 Mar 2019 08:12:44 CET
Real Madrids præsident, Florentino Perez, er meget begejstret for, at Zinedine Zidane er tilbage som træner for den spanske klub.

Zidane vil i gang igen

Wed, 12 Sep 2018 07:53:49 CET
Den franske træner, Zinedine Zidane, der stoppede i Real Madrid forud for denne sæson, vil i gang med at træne igen.

Navas: Zidane gjorde mig bedre

Mon, 04 Jun 2018 11:11:27 CET
Real Madrids målmand, Keylor Navas, er ked af Zinedine Zidanes afsked, da han mener, han gjorde ham til en bedre fodboldspiller.

Zidane: Det rigtige tidspunkt at stoppe

Fri, 01 Jun 2018 09:22:44 CET
Zinedine Zidane stopper som træner for Real Madrid, og han mener selv, det er det rigtige tidspunkt at gøre det på.

Ronaldo tilbage på træningsbanen

Sat, 19 May 2018 12:46:51 CET
Zinedine Zidane der er manager i Real Madrid indikerer, at Cristiano Ronaldo snart er tilbage i aktion for klubben igen.

Zidane ikke helt tilfreds

Sun, 13 May 2018 12:38:18 CET
Real Madrid-manager Zinedine Zidane var langt fra tilfreds i kølvandet på søndagens pointtab.

Zidane fortryder ikke rotation

Fri, 11 May 2018 17:13:01 CET
Real Madrids træner, Zinedine Zidane, fortryder ikke, at han valgte ar rotere i startopstillingen i kampen mod Sevilla.

Zidane ikke tilfreds

Sun, 06 May 2018 22:11:29 CET
Zinedine Zidane havde kritik til sine spillere efter tirsdagens nederlag til Bayern München.
Page 1 of 9