Vincent Kompany

Kompany: Meget glad for præstationen

Sat, 05 Jan 2019 09:30:26 CET
Kompany: Meget glad for præstationen

Guardiola: Kompany er snart klar

Wed, 02 Jan 2019 12:41:17 CET
Pep Guardiola der er manager i Manchester City udtaler, at han er tilfreds med, hvordan Vincent Kompanys genoptræning forløber.

Kompany: Ikke travlt med at forlænge kontrakten

Thu, 18 Oct 2018 07:18:05 CET
Den belgiske forsvarsspiller, Vincent Kompany, har ikke travlt med at få forlænget sin kontrakt med Manchester City.

Kompany: Gælder mere end tre point

Fri, 05 Oct 2018 07:04:45 CET
Den rutinerede forsvarsspiller, Vincent Kompany, mener, der er mere end tre point på spil, når Manchester City møder Liverpool.

Guardiola vil forlænge med Kompany

Mon, 01 Oct 2018 09:42:45 CET
Manchester Citys manager, Pep Guardiola, vil forlænge kontrakten med den rutinerede forsvarsspiller, Vincent Kompany.

Kompany er klar til at gribe chancen

Sat, 18 Aug 2018 10:56:37 CET
Det er en hård periode ifølge, som fortæller, at han kæmper for at vende tilbage i startopstillingen for klubben.

Kompany nærmer sig comeback

Sat, 12 May 2018 09:59:07 CET
Manchester City-manager Pep Guardiola fortæller, at han er tilfreds med Vincent Kompanys genoptræning, der skrider planmæssigt frem.

Kompany: Stort at sikre mesterskabet mod United

Tue, 03 Apr 2018 07:21:48 CET
Manchester Citys anfører, Vincent Kompany, mener, det ville være stort at sikre mesterskabet mod naboerne fra Manchester United.

Kompany: Sjovt at vinde mesterskabet mod United

Wed, 14 Mar 2018 11:24:56 CET
Manchester Citys anfører, Vincent Kompany, mener, det ville være sjovt at sikre det engelske mesterskab mod Manchester United.

Kompany: Forlader ikke City

Thu, 08 Feb 2018 09:16:30 CET
Den belgiske forsvarsspiller, Vincent Kompany, har ingen planer om at forlade Manchester City inden kontraktudløb.
Page 1 of 3
123