Vincent Kompany

Kompany: Ikke travlt med at forlænge kontrakten

Thu, 18 Oct 2018 07:18:05 CET
Den belgiske forsvarsspiller, Vincent Kompany, har ikke travlt med at få forlænget sin kontrakt med Manchester City.

Kompany: Gælder mere end tre point

Fri, 05 Oct 2018 07:04:45 CET
Den rutinerede forsvarsspiller, Vincent Kompany, mener, der er mere end tre point på spil, når Manchester City møder Liverpool.

Guardiola vil forlænge med Kompany

Mon, 01 Oct 2018 09:42:45 CET
Manchester Citys manager, Pep Guardiola, vil forlænge kontrakten med den rutinerede forsvarsspiller, Vincent Kompany.

Kompany er klar til at gribe chancen

Sat, 18 Aug 2018 10:56:37 CET
Det er en hård periode ifølge, som fortæller, at han kæmper for at vende tilbage i startopstillingen for klubben.

Kompany nærmer sig comeback

Sat, 12 May 2018 09:59:07 CET
Manchester City-manager Pep Guardiola fortæller, at han er tilfreds med Vincent Kompanys genoptræning, der skrider planmæssigt frem.

Kompany: Stort at sikre mesterskabet mod United

Tue, 03 Apr 2018 07:21:48 CET
Manchester Citys anfører, Vincent Kompany, mener, det ville være stort at sikre mesterskabet mod naboerne fra Manchester United.

Kompany: Sjovt at vinde mesterskabet mod United

Wed, 14 Mar 2018 11:24:56 CET
Manchester Citys anfører, Vincent Kompany, mener, det ville være sjovt at sikre det engelske mesterskab mod Manchester United.

Kompany: Forlader ikke City

Thu, 08 Feb 2018 09:16:30 CET
Den belgiske forsvarsspiller, Vincent Kompany, har ingen planer om at forlade Manchester City inden kontraktudløb.

Kompany tæt på comeback

Tue, 02 Jan 2018 05:24:35 CET
Manchester City-kaptajnen Vincent Kompany er snart klar til at vende tilbage i aktion for The Citizens.

Kompany i hurtigt comeback

Sat, 30 Dec 2017 12:54:20 CET
Manchester City-kaptajnen Vincent Kompany bliver efter alt at dømme klar til The Citizens kamp mod Crystal Palace.
Page 1 of 2
12