Thomas Müller

Hård kamp om spilletiden i Bayern

Sat, 02 May 2020 12:58:01 CET
Det er ikke den nemmeste tid for Bayern Munchen-spilleren Thomas Muller, der kæmper for at komme tilbage i varmen hos manager Hans Dieter-Flick.

Müller: Håber ikke at blive anfører

Fri, 24 Apr 2020 10:25:31 CET
Thomas Müller ser ud til at blive længe i Bayern München, men han håber ikke, at han skal være anfører for holdet.

Hainer: Müller er en helt i Bayern

Fri, 10 Apr 2020 11:30:49 CET
Bayern Münchens præsident, Herbert Hainer, er meget tilfreds med, at rutinerede Thomas Müller har forlænget sin kontrakt med klubben.

Müller: Glad for at forlænge med Bayern

Thu, 09 Apr 2020 07:59:38 CET
Den rutinerede tysker, Thomas Müller, er meget glad for, at han har forlænget sin kontrakt med Bayern München.

Müller: Ikke bange for Chelsea

Tue, 25 Feb 2020 10:55:36 CET
Den rutinerede tysker, Thomas Müller, er ikke bange for Chelsea, som Bayern München skal op imod i Champions League.

Müller: Gik ikke nok efter sejren

Wed, 12 Feb 2020 10:18:28 CET
Thomas Müller er lidt irriteret over, at Bayern München ikke gik mere efter at vinde kampen mod RB Leipzig.

Müller overvejer fremtiden

Thu, 16 Jan 2020 07:57:08 CET
Bayern Münchens profil, Thomas Müller, fortæller, at han overvejer, om han skal prøve noget nyt efter denne sæson.

Müller: Tilfreds med at møde Chelsea

Wed, 18 Dec 2019 12:42:26 CET
Bayern Münchens profil, Thomas Müller, er godt tilfreds med, at tyskerne skal op imod Chelsea i Champions League.

Bayern München vil ikke af med Müller

Wed, 30 Oct 2019 07:17:10 CET
Bayern Münchens sportsdirektør slår fast, at det ikke bliver aktuelt for de tyske mestre at sælge Thomas Müller.

Gnabry: Forestiller mig ikke Bayern uden Müller

Mon, 14 Oct 2019 12:41:25 CET
Serge Gnabry kan ikke forestille sig et Bayern München, hvor holdkammeraten Thomas Müller ikke længere er i klubben.
Page 1 of 3
123