Ståle Solbakken

Solbakken: Snarlig afklaring på N'Doye

Wed, 01 Jul 2020 10:42:24 CET
FCK’s manager, Ståle Solbakken, slår fast, at der kommer en beslutning om Dame N’Doyes fremtid i de kommende uger.

Solbakken: Håber det bedste mod FCM

Wed, 24 Jun 2020 10:19:15 CET
FCK’s manager, Ståle Solbakken, håber på at få det bedste ud af deres kommende kamp i Superligaen mod FC Midtjylland.

Solbakken: Forspringet er stadig langt

Thu, 04 Jun 2020 09:30:21 CET
FCK’s manager, Ståle Solbakken, mener stadig, der er langt op til FC Midtjylland i toppen af Superligaen, selvom forspringet er mindsket.

FCK's transferplaner er lagt i skuffen

Thu, 21 May 2020 07:34:55 CET
FCK’s manager, Ståle Solbakken, fortæller, at klubben indtil videre har droppet deres planer for det kommende transfervindue.

Solbakken overvejer at tage chancer

Mon, 27 Apr 2020 08:55:43 CET
FCK’s manager, Ståle Solbakken, overvejer, om klubben skal gå ud på transfermarkedet og tage en chance med en dyr spiller.

Solbakken: Noget af det værste jeg har set

Tue, 10 Mar 2020 10:31:36 CET
FCK’s manager, Ståle Solbakken, er langt fra tilfreds med den præstation, hans hold leverede i kampen mod Horsens i weekenden.

Solbakken: Vi har haft en hård sæson

Thu, 27 Feb 2020 12:19:54 CET
FCK’s manager, Ståle Solbakken, mener, at denne sæson har været hård sæson for de forsvarende danske mestre.

Solbakken: Kaufmann har haft en dårlig opstart

Wed, 05 Feb 2020 11:06:30 CET
FCK’s manager, Ståle Solbakken, fortæller, at klubbens nye angriber, Mikkel Kaufmann, ikke har haft nogen god opstart denne vinter.

Solbakken: Glad for at få Sigurdsson ind

Tue, 14 Jan 2020 07:58:37 CET
FCK’s manager, Ståle Solbakken, er rigtig glad for, at Ragnar Sigurdsson har skrevet under på en kort aftale med klubben.

Solbakken: Kommer med et spandende hold

Thu, 28 Nov 2019 08:07:47 CET
FCK’s manager, Ståle Solbakken, slår fast, at de danske mestre kommer med et spændende hold, når de møder Lugano i Europa League.
Page 1 of 10