Real Madrid

Modric afviser Inter-skifte

Tue, 14 Aug 2018 07:03:24 CET
Luca Modric antyder, at det rygter, der sender ham væk fra Santiago Bernabeu, og han gør det samtidigt klart, at han er tilfreds med sin nuværende situation.

Agent: Courtois vil til Real Madrid

Mon, 06 Aug 2018 07:06:20 CET
Agent: Courtois vil til Real Madrid

Navas er tilfreds i Real Madrid

Sun, 05 Aug 2018 06:59:31 CET
Ifølge spilleren selv, er der ikke hold i de rygter, som sender ham væk fra Los Blancos

Lopetegui: Bale kan afløse Ronaldo

Thu, 02 Aug 2018 09:56:44 CET
Lopetegui: Bale kan afløse Ronaldo

Nagelsmann: Ville ikke til Real Madrid

Fri, 27 Jul 2018 10:46:07 CET
Nagelsmann: Ville ikke til Real Madrid

Perez: Real Madrid kommer til at handle

Fri, 20 Jul 2018 09:32:10 CET
Real Madrids præsident, Florentino Perez, slår fast, at klubben kommer til at forstærke sig i dette transfervindue.

Varane vil blive ved med at vinde titler

Thu, 19 Jul 2018 11:55:24 CET
Den franske forsvarsspiller, Raphael Varane, har et imponerende cv på trods af hans kun 25 år, og han vil fortsætte med at vinde titler.

Lopetegui: Ikke store ændringer i truppen

Wed, 18 Jul 2018 07:16:24 CET
Den nye Real Madrid-træner, Julen Lopetegui, vil ikke lave de store ændringer i truppen denne sommer.

Kovacic: Skifte er ikke på tale

Sun, 15 Jul 2018 12:32:12 CET
Mateo Kovacic udtaler, at der ikke er hold i de rygter, som sætter ham i forbindelse med et skifte væk fra Real Madrid.

Agent: Asensio bliver i Real Madrid

Thu, 12 Jul 2018 11:38:17 CET
Marco Asensios agent, slår fast, at den spanske spiller også er i Real Madrid i den kommende sæson.
Page 1 of 31