RB Leipzig

Store forventninger til Sørloth i RB Leipzig

Thu, 24 Sep 2020 08:42:24 CET
RB Leipzig har hentet Alexander Sørloth, og der er store forventninger til den norske angriber i den tyske klub.

Poulsen: Svært at forlade RB Leipzig

Tue, 22 Sep 2020 09:54:34 CET
Den danske angriber, Yussuf Poulsen, mener ikke, der er mange steder, han kan få det samme som i RB Leipzig.

Poulsen: Glad for god sæsonstart

Mon, 21 Sep 2020 08:06:35 CET
Den danske angriber, Yussuf Poulsen, er glad for, at RB Leipzig kom godt fra land i den nye sæson med en sejr.

RB Leipzig har budt på Sørloth

Tue, 15 Sep 2020 12:45:49 CET
RB Leipzig har budt på Sørloth

Nagelsmann: Upamecano bliver i den kommende sason

Fri, 11 Sep 2020 08:33:06 CET
RB Leipzigs træner, Julian Nagelsmann, er overbevist om, at Dayot Upamecano også bliver i klubben i den kommende sæson.

RB Leipzig er glade for at beholde Angelino

Thu, 10 Sep 2020 11:46:11 CET
Angelino tager en tørn mere for RB Leipzig, hvor han havde ganske pænt med succes i slutningen af sidste sæson.

Nagelsmann: Sørloth er interessant

Tue, 08 Sep 2020 08:26:25 CET
RB Leipzigs træner, Julian Nagelsmann, bekræfter, at den tyske klub er interesseret i den norske angriber, Alexander Sørloth.

Poulsen: Ikke færdig i Leipzig endnu

Fri, 04 Sep 2020 13:32:29 CET
Den danske angriber, Yussuf Poulsen, mener ikke, tiden er inde til at sige farvel til RB Leipzig endnu.

Upamecano: Er i kontakt med andre klubber

Thu, 03 Sep 2020 09:24:38 CET
Dayot Upamecano har forlænget sin kontrakt med RB Leipzig, men alligevel er han også i dialog med andre klubber.

Nagelsmann vil beholde Angelino

Wed, 26 Aug 2020 08:01:05 CET
RB Leipzigs træner, Julian Nagelsmann, tror på, at klubben nok skal beholde Angelino i den kommende sæson også.
Page 1 of 13