Peter Ankersen

Ankersen: Tænker ikke på efteråret

Wed, 24 Jan 2018 12:01:23 CET
FCK's forsvarsspiller, Peter Ankersen, vil ikke tænke på efterårets resultater, når forårets kampe i Superligaen går i gang.

Ankersen: Vi skal forbedre os

Fri, 18 Aug 2017 08:41:21 CET
FCK's forsvarsspiller, Peter Ankersen, mener, at holdet skal forbedre sig forud for kampen mod Sønderjyske.

Ankersen: Gode muligheder for avancement

Mon, 07 Aug 2017 11:42:09 CET
Peter Ankersen mener, at FCK står med gode muligheder for at komme i gruppespillet i Champions League.

Solbakken: Ankersen bliver her

Wed, 26 Apr 2017 12:34:36 CET
FCK's manager, Ståle Solbakken, slår fast, at Peter Ankersen ikke får lov til at forlade klubben efter denne sæson.

Ankersen: Ser frem til FCM-kamp

Fri, 21 Apr 2017 09:45:37 CET
FCK's forsvarsspiller, Peter Ankersen, ser frem til weekendens kamp mod FC Midtjylland.

Ankersen: Godt at angriberne fik scoret

Mon, 06 Mar 2017 10:26:31 CET
FCK's Peter Ankersen er godt tilfreds med, at alle angriberne fik scoret i weekendens kamp mod Horsens.

Ankersen: Ser frem til at spille kamp igen

Fri, 20 Jan 2017 10:40:49 CET
FCK's forsvarsspiller, Peter Ankersen, ser meget frem til, at sæsonen begynder igen.

Ankersen: Vi kunne have vundet

Mon, 03 Oct 2016 15:31:32 CET
FCK's forsvarsspiller, Peter Ankersen, mener, at de skulle have vundet weekendens kamp mod Viborg.

Ankersen: Kommer på en svær opgave

Wed, 14 Sep 2016 09:29:15 CET
Peter Ankersen regner selv med, at han kommer på lidt af en opgave, når FCK møder Porto i Champions League.

Ankersen: Ikke nervøs for returkampen

Tue, 23 Aug 2016 10:34:20 CET
FCK's forsvarsspiller, Peter Ankersen, er ikke nervøs forud for returkampen på Cypern mod APOEL.
Page 1 of 2
12