Pep Guardiola

Coman: Guardiola gjorde stort indtryk

Wed, 15 Apr 2020 08:48:18 CET
Den franske kantspiller, Kingsley Coman, fortæller, at Pep Guardiola er den træner, der indtil videre har gjort størst indtryk på ham.

Guardiola: Tilfreds med indsatsen

Tue, 10 Mar 2020 10:28:57 CET
Manchester Citys manager, Pep Guardiola, mener, at hans hold spillede godt, selvom de tabte til Manchester United i weekenden.

Guardiola: Glad for triumfen i Carabao Cuppen

Tue, 03 Mar 2020 11:34:15 CET
Manchester Citys manager, Pep Guardiola, er glad for, at hans hold nu igen har sikret sig en pokal i Carabao Cuppen.

Guardiola jubler over sejr på Bernabeu

Fri, 28 Feb 2020 09:55:12 CET
Manchester Citys manager, Pep Guardiola, er rigtig glad for sit holds sejr på udebane mod Real Madrid i Champions League.

Juventus-præsident: Tænker på Guardiola

Thu, 27 Feb 2020 11:09:26 CET
Juventus’ præsident, Andrea Agnelli, erkender, at han nogle gange tænker på Manchester Citys manager, Pep Guardiola.

Guardiola: Real Madrid bliver en stor test

Wed, 26 Feb 2020 11:03:36 CET
Manchester Citys manager, Pep Guardiola, mener, at hans hold står overfor en stor test, når de møder Real Madrid i Champions League.

Guardiola: Stolt af det vi har præsteret

Tue, 25 Feb 2020 10:50:12 CET
Manchester Citys manager, Pep Guardiola, er meget stolt af det stykke arbejde, holdet har leveret i de seneste sæsoner.

Guardiola: Må undvære Sterling i flere uger

Mon, 10 Feb 2020 07:36:29 CET
Manchester Citys manager, Pep Guardiola, regner ikke med, at Raheem Sterling bliver klar til de kommende kampe for klubben.

Guardiola: Fokuserer på andre turneringer

Thu, 06 Feb 2020 11:18:46 CET
Manchester Citys manager, Pep Guardiola, vil fokusere på andre turneringer nu, da han ikke mener, de kan hente Liverpool.

Guardiola: Uden CL er jeg en fiasko

Tue, 04 Feb 2020 10:12:28 CET
Manchester Citys manager, Pep Guardiola, er klar over, at han bliver betegnet som fiasko, hvis ikke klubben vinder Champions League.
Page 1 of 22