Maurizio Sarri

Sarri: Frygter ikke Inter

Tue, 21 Jan 2020 07:44:27 CET
Sarri: Frygter ikke Inter

Sarri: Ligeglad med Dybalas reaktion

Wed, 15 Jan 2020 12:03:29 CET
Sarri: Ligeglad med Dybalas reaktion

Sarri: De Ligt bliver en af de bedste

Fri, 10 Jan 2020 10:59:42 CET
Juventus’ manager, Maurizio Sarri, er ikke i tvivl om, at Matthijs De Ligt bliver en af de bedste forsvarsspillere i verden.

Sarri: Rabiot har haft svært ved at tilvænne sig

Tue, 17 Dec 2019 11:58:08 CET
Sarri: Rabiot har haft svært ved at tilvænne sig

Sarri: Kan ikke spille med tre profiler sammen

Tue, 10 Dec 2019 07:59:48 CET
Sarri: Kan ikke spille med tre profiler sammen

Sarri: Spillerne fulgte ikke taktikken

Mon, 09 Dec 2019 11:01:46 CET
Sarri: Spillerne fulgte ikke taktikken

Sarri: Ronaldo mangler kun det ekstraordinære

Tue, 03 Dec 2019 11:28:20 CET
Juventus’ træner, Maurizio Sarri, garanterer, at Cristiano Ronaldo fysisk er der, hvor han skal være efter en skadespause.

Sarri: Ikke helt tilfreds med kampen mod Atletico

Fri, 29 Nov 2019 08:17:28 CET
Sarri: Ikke helt tilfreds med kampen mod Atletico

Sarri: Forstår godt Ronaldos skuffelse

Tue, 12 Nov 2019 10:57:41 CET
Juventus’ træner, Maurizio Sarri, har ikke problemer med, at Cristiano Ronaldo var skuffet over at blive skiftet ud mod Milan.

Sarri: Higuain har ændret sig

Tue, 05 Nov 2019 12:58:49 CET
Juventus’ træner, Maurizio Sarri, mener, at han har set nogle gode ting fra Gonzalo Higuain i denne sæson.
Page 1 of 10