Manchester City

Mahrez: Glad for skiftet til City

Fri, 13 Jul 2018 09:33:21 CET
Riyad Mahrez er skiftet til Manchester City, og han er meget glad for, at han skal være en del af de engelske mestre.

Agent: City har kontrakten klar til Jorginho

Tue, 19 Jun 2018 07:01:43 CET
Jorginhos agent fortæller, at Manchester City står klar med en 5-årig kontrakt til den italienske midtbanespiller.

Gundogan: Min fremtid er i City

Sat, 16 Jun 2018 10:33:06 CET
Gündogan: Min fremtid er i Manchester City

Iniesta: Aldrig i kontakt med City

Thu, 14 Jun 2018 08:20:07 CET
Den spanske midtbanespiller, Andres Iniesta, slår fast, at han aldrig var i dialog med Manchester City om et skifte til klubben.

Sagna: City kommer til at dominere

Wed, 13 Jun 2018 07:55:17 CET
Den tidligere Manchester City-spiller, Bacary Sagna, regner med, at den engelske klub kommer til at dominere de næste sæsoner.

Guardiola: Skal ikke tilbage til Barcelona

Tue, 12 Jun 2018 08:26:11 CET
Manchester Citys manager, Pep Guardiola, slår fast, at han ikke skal tilbage til Barcelona på noget tidspunkt.

Agent: Jorginho vil til City

Mon, 11 Jun 2018 10:50:18 CET
Jorginhos agent fortæller, at den italienske midtbanespiller er meget interesseret i at skifte til Manchester City.

Sane: Jeg vender stærkere tilbage

Sat, 09 Jun 2018 08:44:14 CET
Manchester City-spilleren Leroy Sane indrømmer, at det er hårdt for ham ikke at være en del af Tysklands VM-trup.

City bekræfter interesse i Jorginho

Thu, 07 Jun 2018 08:06:19 CET
Manchester City bekræfter, at de er interesserede i at hente Napolis midtbanespiller, Jorginho, denne sommer.

Agent: Toure vil spille for en engelsk topklub

Wed, 06 Jun 2018 10:24:58 CET
Yaya Toure er fortid i Manchester City, men hans agent slår fast, at han vil fortsætte hos en topklub i Premier League.
Page 1 of 34