Lyon

Fekir-skifte kollapset

Sun, 10 Jun 2018 13:08:00 CET
Lyon har offentliggjort en pressemeddelelse, hvor de bekræfter, at Nabil Fekirs potentielt forestående transfer til Liverpool ikke bliver til noget.

Genesio: Skammer mig over at ryge ud

Sun, 18 Mar 2018 10:25:53 CET
Lyons træner, Bruno Genesio, skammer sig over, at den franske klub er røget ud af Europa League.

Fekir: Vil spille i La Liga

Wed, 20 Dec 2017 11:35:26 CET
Lyons profil, Nabil Fekir, drømmer om at komme til La Liga, når han skal videre fra den franske klub.

Traore: Nødt til at skifte til Lyon

Wed, 01 Nov 2017 09:45:49 CET
Bertrand Traore mener, han var nødt til at skifte fra Chelsea til Lyon, for at hans karriere ikke skulle gå i stå.

Traore: Nødt til at forlade Chelsea

Sat, 01 Jul 2017 08:28:31 CET
Den unge angriber, Bertrand Traore, mener, at han var nødt til at forlade Chelsea til fordel for Lyon.

Arsenal kender Lacazettes pris

Sun, 25 Jun 2017 12:44:36 CET
Lyon-præsidenten Jean-Michel Aulas har fortalt Arsenal, hvor meget de skal betale, hvis de skal have fingrene i den franske angriber Alexandre Lacazette.

Lacazette kan skifte til PSG

Fri, 16 Jun 2017 09:32:42 CET
Lyons præsident vil ikke have problemer med, hvis klubbens topscorer, Alexandre Lacazette, skifter til PSG.

Lacazette: CL betyder ikke alt

Thu, 08 Jun 2017 09:26:42 CET
Den franske angriber, Alexandre Lacazette, mener ikke, at Champions League er alt afgørende, når han skal vælge sin nye klub.

Tolisso: Klar til at forlade Lyon

Fri, 02 Jun 2017 09:13:09 CET
Den franske midtbanespiller, Corentin Tolisso, er klar til at forlade Lyon i det kommende transfervindue.

Ben Arfa er meget velkommen i Lyon

Thu, 18 May 2017 07:45:17 CET
Hatem Ben Arfa har tidligere spillet for Lyon, og i den franske klub vil de meget gerne have ham tilbage.
Page 1 of 2
12