Leonardo Bonucci

Allegri: Godt at have Bonucci tilbage

Fri, 03 Aug 2018 07:34:08 CET
Allegri: Godt at have Bonucci tilbage

Bonucci ikke interesseret i Juventus-comeback

Sat, 28 Jul 2018 15:18:41 CET
Leonardo Bonucci udtaler, at der ikke er hold i de rygter, som sætter ham i forbindelse med et skifte væk fra AC Milan.

Gattuso: Håber Bonucci bliver hos os

Wed, 25 Jul 2018 08:31:14 CET
Milans træner, Gennaro Gattuso, håber på, at holdets anfører, Leonardo Bonucci, bliver i den italienske klub.

Milan vil ikke sælge Bonucci

Wed, 10 Jan 2018 11:07:19 CET
Milans sportsdirektør, Massimiliano Mirabelli, afviser, at de vil sælge den rutinerede forsvarsspiller, Leonardo Bonucci.

Bonucci: Vi skal være bedre

Sat, 07 Oct 2017 22:16:57 CET
AC Milan-forsvarsspilleren Leonardo Bonucci udtaler, at italienerne skal forbedre forud for Europa League-kampen mod Rijeka.

Donnarumma: Overrasket over Bonucci

Tue, 22 Aug 2017 10:19:42 CET
Milans målmand, Gianluigi Donnarumma, er meget overrasket over, at klubben kunne hente Leonardo Bonucci i Juventus.

Bonucci vil være træner

Thu, 17 Aug 2017 08:52:21 CET
Milans forsvarsspiller, Leonardo Bonucci, drømmer om at blive træner, når han indstiller sin karriere.

Musacchio: Ser frem til at spille med Bonucci

Fri, 04 Aug 2017 09:23:19 CET
Argentinske Mateo Musacchio ser meget frem til at spille sammen med Leonardo Bonucci hos Milan.

Bonucci: Derfor skiftede jeg

Sat, 22 Jul 2017 13:55:32 CET
Den tidligere Juventus-spiller Leonardo Bonucci forklarer nu, hvorfor han valgte at forlade klubben denne sommer.

Montella: Bonucci er en drømmespiller

Tue, 18 Jul 2017 11:36:20 CET
Milans træner, Vincenzo Montella, mener, at Leonardo Bonucci er en drømmespiller for ham.
Page 1 of 2
12