Jürgen Klopp

Klopp: Stor bedrift at blive mester i denne sæson

Tue, 24 Nov 2020 10:41:45 CET
Liverpools manager, Jürgen Klopp, mener, det vil være en større bedrift, hvis hans hold vinder Premier League i denne sæson.

Klopp hylder sit hold

Fri, 06 Nov 2020 08:23:07 CET
Liverpools manager, Jürgen Klopp, er imponeret over hans hold, der bankede Atalanta på udebane i Champions League.

Klopp: Vi er i en hektisk periode

Tue, 03 Nov 2020 08:56:35 CET
Liverpools manager, Jürgen Klopp, mener, at hans hold lige nu er inde i den mest hektiske periode i sæsonen.

Klopp: Glad for hårdt arbejde

Tue, 27 Oct 2020 08:05:36 CET
Liverpools manager, Jürgen Klopp, er rigtig glad for, at hans hold kæmpede hårdt, og vandt over Sheffield United i weekenden.

Klopp vil ikke komme med udsigter om van Dijk

Mon, 26 Oct 2020 11:03:44 CET
Liverpools manager, Jürgen Klopp, kan ikke fortælle noget om, hvornår man forventer, at Virgil van Dijk er klar til at spille igen.

Klopp ærgrer sig over van Dijk-skade

Fri, 23 Oct 2020 10:52:02 CET
Liverpools manager, Jürgen Klopp, er meget ærgerlig over, at Virgil van Dijk nu er ude med en skade.

Klopp er i tvivl om Thiago

Wed, 21 Oct 2020 08:08:56 CET
Liverpools manager, Jürgen Klopp, ved ikke helt, om Thiago Alcantara er klar til kampen mod Ajax i Champions League.

Klopp: Den bedste udekamp i min tid

Tue, 20 Oct 2020 10:18:02 CET
Liverpools manager, Jürgen Klopp, mener, at kampen mod Everton var den bedste udekamp i hans tid som manager for klubben.

Klopp: Matip er i bedring

Sat, 10 Oct 2020 10:59:29 CET
Jurgen Klopp der er manager i Liverpool fortæller, at Joel Matip vej mod et comeback skrider planmæssigt frem, og at han snart er tilbage i aktion for klubben.

Klopp: FCM er interessante

Mon, 05 Oct 2020 15:31:02 CET
Liverpools manager, Jürgen Klopp, mener, at FC Midtjylland bliver et spændende hold at møde i Champions League.
Page 1 of 27