Frederik Rønnow

Rønnow: Speciel oplevelse mod Bayern

Tue, 05 Nov 2019 13:47:34 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, er glad for, at han var med, da Frankfurt bankede Bayern München i Bundesligaen.

Rønnow: Glad for præstationen mod Leverkusen

Mon, 21 Oct 2019 08:01:39 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, glæder sig over, at han stod rigtig godt i Frankrurts sejr over Leverkusen i Bundesligaen.

Rønnow: Overvejer mine muligheder

Fri, 09 Aug 2019 08:39:01 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, overvejer sine muligheder, og er åben for et skifte væk fra Frankfurt.

Rønnow vil spille mere

Thu, 30 May 2019 10:33:57 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, håber, at den kommende sæson byder på mere spilletid.

Rønnow: Situationen er ikke god

Thu, 21 Mar 2019 09:00:47 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, erkender, at hans situation i Frankfurt ikke er ret god.

Rønnow: Ser frem til at spille mod Lazio

Thu, 13 Dec 2018 08:07:51 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, glæder sig over, at han skal spille Frankfurts kamp mod Lazio i Europa League.

Rønnow: Situationen er ikke god

Fri, 12 Oct 2018 10:58:33 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, er ikke helt tilfreds med hans situation i den tyske klub, Frankfurt.

Rønnow: Ikke en ønskestart i Frankfurt

Wed, 12 Sep 2018 07:37:43 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, erkender, at det ikke har været en ønskestart for ham i Frankfurt.

Bech: Rønnow vil videre

Sun, 07 Jan 2018 09:21:52 CET
Brøndbys sportsdirektør, Troels Bech, fortæller, at klubbens målmand, Frederik Rønnow, vil videre fra klubben.

Agent: Der er interesse for Rønnow

Fri, 04 Aug 2017 09:19:12 CET
Frederik Rønnows agent slår fast, at der stadig er en del interesse for målmanden, der dog forholder sig til aftalen med Brøndby.
Page 1 of 2
12