Frankfurt

Rønnow: Vi skulle have vundet

Tue, 10 Dec 2019 08:08:07 CET
Rønnow: Vi skulle have vundet

Rønnow: Glad for præstationen mod Leverkusen

Mon, 21 Oct 2019 08:01:39 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, glæder sig over, at han stod rigtig godt i Frankrurts sejr over Leverkusen i Bundesligaen.

Trapp: Havde gerne taget kampen op i PSG

Wed, 11 Sep 2019 07:54:04 CET
Kevin Trapp er denne sommer skiftet til Frankfurt på en permanent kontrakt, men han havde gerne taget kampen op i PSG.

Rønnow: Overvejer mine muligheder

Fri, 09 Aug 2019 08:39:01 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, overvejer sine muligheder, og er åben for et skifte væk fra Frankfurt.

Rønnow vil spille mere

Thu, 30 May 2019 10:33:57 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, håber, at den kommende sæson byder på mere spilletid.

Rønnow: Situationen er ikke god

Thu, 21 Mar 2019 09:00:47 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, erkender, at hans situation i Frankfurt ikke er ret god.

Frankfurt tror på avancement mod Inter

Thu, 07 Mar 2019 07:07:01 CET
Frankfurts træner, Adi Hütter, tror på, at hans hold har muligheder, når de spiller mod Inter i Europa League.

Jovic koncenterer sig om Frankfurt

Sun, 17 Feb 2019 12:48:53 CET
Luka Jovic afviser rygterne, som sender ham væk fra Commerzbank-Arena og Eintracht Frankfurt.

Rønnow: Ser frem til at spille mod Lazio

Thu, 13 Dec 2018 08:07:51 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, glæder sig over, at han skal spille Frankfurts kamp mod Lazio i Europa League.

Rønnow: Situationen er ikke god

Fri, 12 Oct 2018 10:58:33 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, er ikke helt tilfreds med hans situation i den tyske klub, Frankfurt.
Page 1 of 2
12