Frankfurt

Rønnow kan stå overfor skifte

Mon, 29 Jun 2020 11:48:41 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, kan meget muligt være på vej væk fra Frankfurt i det kommende transfervindue.

Frankfurt henter ikke Rebic hjem nu

Wed, 08 Jan 2020 11:51:02 CET
Frankfurts sportsdirektør, Fredi Bobic, afviser alle spekulationerne om, at Ante Rebic kan vende tilbage til klubben i dette transfervindue.

Trapp: Godt målmandsteam i Frankfurt

Thu, 02 Jan 2020 12:14:07 CET
Kevin Trapp mener, der er god respekt indbyrdes blandt Frankfurts tre målmænd, selvom der kun er en, der kan være på banen.

Rønnow: Vi skulle have vundet

Tue, 10 Dec 2019 08:08:07 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, mener, at Frankfurt havde fortjent alle tre point, da de spillede uafgjort mod Hertha Berlin.

Rønnow: Glad for præstationen mod Leverkusen

Mon, 21 Oct 2019 08:01:39 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, glæder sig over, at han stod rigtig godt i Frankrurts sejr over Leverkusen i Bundesligaen.

Trapp: Havde gerne taget kampen op i PSG

Wed, 11 Sep 2019 07:54:04 CET
Kevin Trapp er denne sommer skiftet til Frankfurt på en permanent kontrakt, men han havde gerne taget kampen op i PSG.

Rønnow: Overvejer mine muligheder

Fri, 09 Aug 2019 08:39:01 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, overvejer sine muligheder, og er åben for et skifte væk fra Frankfurt.

Rønnow vil spille mere

Thu, 30 May 2019 10:33:57 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, håber, at den kommende sæson byder på mere spilletid.

Rønnow: Situationen er ikke god

Thu, 21 Mar 2019 09:00:47 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, erkender, at hans situation i Frankfurt ikke er ret god.

Frankfurt tror på avancement mod Inter

Thu, 07 Mar 2019 07:07:01 CET
Frankfurts træner, Adi Hütter, tror på, at hans hold har muligheder, når de spiller mod Inter i Europa League.
Page 1 of 2
12