FCK

Solbakken: Tre spillere skal finde nye klubber

Fri, 19 Jan 2018 10:14:34 CET
FCK's manager, Ståle Solbakken, lader tre spillere blive hjemme fra træningslejr, fordi de ikke har en fremtid i klubben.

Pusic: Kunne have hjulpet holdet

Wed, 17 Jan 2018 10:34:55 CET
Martin Pusic mener, han kunne have hjulpet FCK til en bedre placering, hvis han havde fået mere spilletid.

Agent: Toutouh forlader FCK i januar

Thu, 11 Jan 2018 08:59:27 CET
Youssef Toutouhs agent, er sikker på, at midtbanespilleren forlader FCK i løbet af dette transfervindue.

Kusk: Koncentrerer mig om FCK

Wed, 10 Jan 2018 10:33:42 CET
Kasper Kusk bliver rygtet væk fra FCK, men han slår fast, at han kun koncentrerer sig om hans nuværende klub.

Agent: Pusic kan være på vej videre

Wed, 20 Dec 2017 11:20:06 CET
Martin Pusics agent fortæller, at angriberen muligvis kan være på vej væk fra FCK i det kommende transfervindue.

Solbakken: Vigtigt at starte på hjemmebane

Thu, 14 Dec 2017 12:16:01 CET
FCK's manager, Ståle Solbakken, mener, det er vigtigt, at holdet starter på hjemmebane mod Atletico Madrid.

Solbakken: Jeg har ansvaret

Mon, 11 Dec 2017 12:21:16 CET
FCK's manager, Ståle Solbakken, erkender, at han har ansvaret for holdets dårlige efterår i Superligaen.

Matic: Går efter avancement

Thu, 07 Dec 2017 08:38:43 CET
FCK's midtbanespiller, Uros Matic, slår fast, at holdet går efter avancement i Europa League.

Solbakken: Forlader ikke mit job

Tue, 05 Dec 2017 09:23:07 CET
FCK's manager, Ståle Solbakken, har ingen planer om at forlade sit job, selvom resultaterne har været skuffende.

FCK tager imod FCN

Sun, 03 Dec 2017 06:19:06 CET
Søndag aften tager FC København imod FC Nordsjælland hjemme i Parken i denne uges Match of the Week i Alka Superligaen.
Page 1 of 19