Dortmund

Hummels: Imponeret over Haaland

Wed, 22 Jan 2020 10:24:49 CET
Dortmunds rutinerede forsvarsspiller, Mats Hummels, er imponeret over Erling Haaland efter den unge angribers fremragende debut for klubben.

Haaland: Det var en god debut

Tue, 21 Jan 2020 07:56:31 CET
Haaland: Det var en god debut

Tvivl om Götzes fremtid i Dortmund

Fri, 17 Jan 2020 08:42:12 CET
Mario Götze har kontraktudløb hos Dortmund efter denne sæson, men parterne skubber beslutningen om hans fremtid til i løbet af foråret.

Zorc: Ingen bud på Alcacer

Thu, 16 Jan 2020 07:56:45 CET
Dortmunds direktør, Michael Zorc, slår fast, at den tyske klub ikke har modtaget nogle bud på deres spanske angriber, Paco Alcacer.

Hakimi er splittet om fremtiden

Wed, 15 Jan 2020 11:47:50 CET
Achraf Hakimi er lejet ud til Dortmund, og han er selv i tvivl om, hvad hans fremtid kommer til at bringe.

Haaland: Dortmund er et godt match

Thu, 09 Jan 2020 10:40:30 CET
Haaland: Dortmund er et godt match

Zorc: Weigl ville væk nu

Fri, 03 Jan 2020 09:09:43 CET
Dortmunds sportsdirektør, Michael Zorc, slår fast, at det var Julian Weigl selv, der ønskede at forlade Dortmund her og nu.

- Haaland afviste flere store klubber

Wed, 01 Jan 2020 12:13:14 CET
Dortmunds direktør fortæller, at Erling Haaland sagde nej til flere store klubber for at komme til den tyske klub.

Haaland: Glad for skiftet til Dortmund

Tue, 31 Dec 2019 11:49:04 CET
Den norske angriber, Erling Haaland, har skrevet kontrakt med Dortmund, og han er meget glad for skiftet til den tyske klub.

Dortmund vil beholde Hakimi

Mon, 23 Dec 2019 08:29:21 CET
Dortmunds sportsdirektør, Michael Zorc, slår fast, at man meget gerne vil beholde Achraf Hakimi i klubben efter denne sæson.
Page 1 of 21