Dortmund

Zorc håber på Sancho i den kommende sæson

Tue, 04 Aug 2020 10:11:22 CET
Zorc håber på Sancho i den kommende sæson

Sancho-saga forsætter

Sun, 26 Jul 2020 22:31:02 CET
Jadon Sancho afviser rygterne, som sender ham væk fra Signal Iduna Park og Borussia Dortmund.

Reus: Mesterskabet kræver en perfekt sæson

Wed, 22 Jul 2020 09:05:16 CET
Dortmunds profil, Marco Reus, mener, det vil kræve en perfekt sæson, hvis de skal overhale Bayern München i Bundesligaen.

Delaney kan vare pa vej vak fra Dortmund

Mon, 20 Jul 2020 08:45:47 CET
Delaney kan vare pa vej vak fra Dortmund

Schürrle forlader Dortmund før tid

Fri, 17 Jul 2020 09:14:06 CET
Andre Schürrle er færdig i Dortmund, selvom han egentlig havde et år tilbage af sin kontrakt med den tyske klub.

Dortmund kigger på erstatninger for Sancho

Mon, 13 Jul 2020 08:52:35 CET
Dortmunds sportsdirektør fortæller, at de har øje på nogle interessante emner, hvis Jadon Sancho skulle forlade den tyske klub.

Hakimi forlader Dortmund

Wed, 01 Jul 2020 09:55:42 CET
Hos Dortmund har de nu accepteret, at de ikke kommer til at have Achraf Hakimi i truppen i næste sæson.

Haaland: Forlader ikke Dortmund nu

Tue, 30 Jun 2020 08:47:24 CET
Den norske angriber, Erling Haaland, slår fast, at han ikke har nogle planer om at forlade Dortmund i det kommende transfervindue.

Dortmund holder fast i Favre

Mon, 29 Jun 2020 11:23:57 CET
Dortmunds sportsdirektør slår fast, at Lucien Favre også er manden, der skal stå i spidsen for klubben i den kommende sæson.

Haaland ærgrer sig over Bayern-mesterskab

Tue, 23 Jun 2020 08:55:30 CET
Dortmunds norske angriber, Erling Haaland, er meget ærgerlig over, at Bayern München er blevet tyske mestre i denne sæson.
Page 1 of 29