Bundesligaen

Watzke: Sænker ikke prisen på Sancho

Wed, 21 Oct 2020 08:09:56 CET
Dortmunds direktør, Hans Joachim Watzke, mener ikke, den tyske klub blev taget seriøst, da Manchester United ville købe Jadon Sancho.

Bruun Larsen: Vil selvfølgelig gerne spille fast

Tue, 20 Oct 2020 10:42:22 CET
Bruun Larsen: Vil selvfølgelig gerne spille fast

Bayern vil forlænge med Alaba

Thu, 15 Oct 2020 09:23:57 CET
David Alabas kontrakt med Bayern München udløber efter denne sæson, men klubben vil meget gerne forlænge den aftale.

Boateng afviser ikke at blive i Bayern

Wed, 14 Oct 2020 08:29:13 CET
Den rutinerede forsvarsspiller, Jerome Boateng, er ikke afvisende overfor at forlænge sin kontrakt med Bayern München, der snart udløber.

Delaney vender gerne hjem til FCK

Thu, 08 Oct 2020 08:30:56 CET
Den danske midtbanespiller, Thomas Delaney, lægger ikke skjul på, at han har planer om at vende hjem til FCK på et tidspunkt.

Rønnow: Vi kan komme ud af krisen

Wed, 07 Oct 2020 11:57:51 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, tror på, at Schalke kan komme ud af deres krise, hvis de arbejder hårdt.

Ronnow: Glad for skiftet til Schalke

Fri, 02 Oct 2020 08:46:47 CET
Den danske målmand, Frederik Rønnow, er glad for skiftet til Schalke, som han skal spille for i denne sæson.

Karius er glad for skiftet til Union Berlin

Thu, 01 Oct 2020 10:03:36 CET
Loris Karius er blevet lejet ud fra Liverpool til Union Berlin til stor glæde for den tyske målmand selv.

Favre: Vi var ikke tålmodige

Wed, 30 Sep 2020 08:35:06 CET
Dortmunds træner, Lucien Favre, mener ikke, at hans spillere var tålmodige nok i nederlaget til Augsburg i weekenden.

Hertha Berlin overvejer Götze

Tue, 29 Sep 2020 08:29:54 CET
Hertha Berlin har et godt øje til Mario Götze, det bliver bekræftet af klubbens sportsdirektør, Arne Friedrich.
Page 1 of 82