Tour de France

Froome: N�ste �rs Tour kr�ver forberedelse

Thu, 19 Oct 2017 08:37:21 CET
Froome: N�ste �rs Tour kr�ver forberedelse

Valverde: K�rer ikke Tour de France n�ste �r

Wed, 11 Oct 2017 09:36:47 CET
Valverde: K�rer ikke Tour de France n�ste �r

Fuglsang: Aru kan vinde Touren

Wed, 19 Jul 2017 09:47:35 CET
Den danske cykelrytter, Jakob Fuglsang, mener, at hans holdkammerat, Fabio Aru, kan vinde Tour de France.

Froome: Fuglsang er en trussel

Wed, 12 Jul 2017 07:55:03 CET
Chris Froome har den gule tr�je i Tour de France, og han ser Jakob Fuglsang som en trussel i klassementet.

Uran: Overrasket over etapesejr

Mon, 10 Jul 2017 07:14:49 CET
Rigoberto Uran vandt 9. etape i Tour de France, og det kom lidt bag p� ham selv, at han kom f�rst over m�lstregen.

Brian Holm hylder Kittel

Fri, 07 Jul 2017 08:10:33 CET
Den danske sportsirekt�r, Brian Holm, er meget imponeret over den tyske sprinter, Marcel Kittel.

Greipel: Sagan opf�rer sig som en konge

Wed, 05 Jul 2017 09:03:14 CET
Den tyske sprinter, Andre Greipel, raser over Peter Sagan, som han mener, opf�rer sig som en konge.

Kittel: Glad for etapesejren

Mon, 03 Jul 2017 10:18:46 CET
Den tyske sprinter, Marcel Kittel, er meget glad for, at han vandt 2. etape af �rets Tour de France.

Froome: Porte er min st�rste konkurrent

Fri, 30 Jun 2017 09:33:55 CET
Tour-favoritten, Chris Froome, mener, at Richie Porte er hans st�rste konkurrent i �rets l�b.

Bak: Vil g� efter en etape

Tue, 27 Jun 2017 08:52:50 CET
Den danske cykelrytter, Lars Bak, ser et par muligheder for etapesejr i �rets Tour de France.
Page 1 of 2
12