Los Angeles Lakers

Rockets og Lakers tørner sammen

Sun, 17 Jan 2021 10:56:29 CET
Tidligt mandag morgen skal Houston Rockets i aktion igen, når de tager imod Los Angeles Lakers hjemme på Toyota Center.

Spurs får besøg af Lakers

Sat, 02 Jan 2021 11:30:47 CET
Lørdag nat er der NBA på menuen, når San Antonio Spurs blandt andet tager imod konkurrenterne fra Los Angeles Lakers hjemme på AT&T Center.

Kan Raptors nedlægge Lakers

Mon, 03 Aug 2020 01:18:19 CET
Tidligt søndag morgen skal Toronto Raptors i aktion igen, når de tager imod Los Angeles Lakers hjemme på The Arena.

Søndag byder på LA-derby

Mon, 09 Mar 2020 06:03:56 CET
Søndag nat er der NBA på menuen, når Los Angeles Clippers blandt andet tager imod konkurrenterne fra Los Angeles Lakers hjemme på Staples Center.

Pelicans jagter revanche mod Lakers

Sat, 29 Feb 2020 12:44:31 CET
I nat er der NBA på menuen, når New Orleans Pelicans blandt andet tager imod konkurrenterne fra Los Angeles Lakers hjemme på Smoothie King Center.

Kings tager imod Lakers

Mon, 03 Feb 2020 22:22:35 CET
Søndag nat er Sacremento Kings tilbage i aktion, når de får besøg af Los Angeles Lakers på hjemmebanen Golden en Center.

Topopgør i vestkonferencen

Sun, 19 Jan 2020 17:16:01 CET
Tidligt søndag morgen skal Houston Rockets i aktion igen, når de tager imod Los Angeles Lakers hjemme på Toyota Center.

Thunder tager imod Lakers

Mon, 13 Jan 2020 05:40:35 CET
Natten til søndag er Oklahoma City Thunder tilbage i aktion, når de får besøg af Los Angeles Lakers på hjemmebanen Chesapeake Energy Arena.

Lakers tager imod Pistons

Sun, 05 Jan 2020 12:38:22 CET
Mandag nat er der NBA på menuen, når Los Angeles Lakers blandt andet tager imod konkurrenterne fra Detroit Pistons hjemme på Staples Center.

Lakers får besøg af Nuggets

Mon, 23 Dec 2019 05:50:41 CET
Mandag nat er der NBA på menuen, når Los Angeles Lakers blandt andet tager imod konkurrenterne fra Denver Nuggets hjemme på Staples Center.
Page 1 of 3
123